Kto korzysta z giełdy materiałów?

giełda materiałów

Internetowe giełdy materiałów to najczęściej ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe, w których swoją ofertę zamieścić może każdy, kto chce kupić lub sprzedać jakiegoś rodzaju asortyment metalowy, przede wszystkim elementy konstrukcyjne i zwykły złom.

Takimi elementami konstrukcyjnymi mogą być metalowe rury, pręty stalowe, pręty zbrojeniowe, blachy, płaskowniki i wszelkiej maści kształtowniki, chociażby ceowniki, kątowniki, teowniki i wiele innych. Giełda materiałów to zatem idealne miejsce dla przedsiębiorców w jakimś stopniu związanych z branżą budowlaną lub działających w branży obróbki metali, na przykład dla firm zajmujących się obróbką skrawaniem, produkcją części czy innego rodzaju akcesoriów metalowych.

 

Internetowa giełda materiałów to także miejsce, z którego mogą korzystać mniejsze podmioty, a nawet osoby prywatne, którym po zakończeniu budowy pozostały niewykorzystane, praktycznie nowe elementy metalowe. Dzięki giełdzie mogą je sprzedać za cenę nieco wyższą niż cena złomu, oczywiście pod warunkiem znalezienia nabywcy. O to nie powinno być jednak trudno. Jeśli tego typu elementy konstrukcyjne są w dobrym stanie i nadają się do użycia na budowie lub mogą być wykorzystane do produkcji części czy akcesoriów, z pewnością znajdą nabywców. Giełda materiałów daje okazje do szybkiego znalezienia nabywcy na różne rodzaje stalowych elementów konstrukcyjnych, dlatego z tego typu portali bardzo często korzystają również bezpośredni producenci wyrobów metalowych, w tym huty i duże hurtownie zajmujące się sprzedażą asortymentu metalowego tj. blachy, rury metalowe czy pręty zbrojeniowe.